fbpx
Warta Poznań w akcji #ZmalujmyCoŚDobrego

Warta Poznań bierze udział w akcji #ZmalujmyCosDobrego

Piłkarze Warty Poznań zostali na chwilę artystami – pomogli w tworzeniu obrazu, którego licytacja ma wesprzeć charytatywną akcję pomocy dla niepełnosprawnego Jakuba Czecholińskiego.

18-latek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Wymaga ciągłej opieki. Zajmuje się nim mama, która kilka razy dziennie musi przenosić syna. Oboje mieszkają w kawalerce, nieprzystosowanej do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Trwa zbiórka pieniędzy na podnośnik do wanny oraz specjalistyczny wózek dla Jakuba. Jest ona prowadzona za pośrednictwem serwisu Zrzutka.pl.

Do akcji niesienia pomocy włączyli się również studenci z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, którzy co roku wspierają tego typu przedsięwzięcia, w ramach inicjatywy UAM Charytatywnie. Studenci przyjechali do klubu z płótnem, na którym były już kolorowe rysunki, odciski palców, dłoni itp. Nasi zawodnicy dołożyli kilka malunków i odcisnęli swoje dłonie. W ten sposób stali się współautorami obrazu, który trafi na licytację. Uzyskana podczas niej kwota trafi do Jakuba Czecholińskiego i jego mamy.

Pomysł na akcję #ZmalujmyCosDobrego i stworzenie obrazu nie jest przypadkowy. “Uwielbiam malować, choć pewnie o tym jeszcze nie wiecie już miałem swój wernisaż!” – chwali się Kuba.

Licytacja wspólnego dzieła oraz innych przedmiotów przekazanych organizatorom akcji odbędzie się 15 kwietnia w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 podczas koncertu charytatywnego. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Ostrowska. Bilety-cegiełki na to wydarzenie kosztują 10 zł.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki.