fbpx
Adrian Lis (Warta Poznań)

Adrian Lis przedłużył kontrakt z Wartą Poznań

Nową umowę, ważną do czerwca 2021 roku, podpisał z Wartą Poznań bramkarz Adrian Lis. To zawodnik, który – z przerwami – jest związany z “Zielonymi” od 14 lat.

Jestem szczęśliwy, że zostaję w Warcie Poznań na kolejne 2 lata. Cieszę się, że klub zaufał mi i zaproponował dalszą współpracę. Czuję się tu jak w domu – podkreśla 27-latek. – W poprzednim sezonie walczyliśmy o pozostanie w Fortuna 1. Lidze i ten cel osiągnęliśmy. Chciałbym w nowym sezonie powalczyć z Wartą o coś więcej i być jej mocnym punktem. Nadal chcę się też rozwijać jako bramkarz.

Adrian Lis jest wychowankiem Lasu Puszczykowo, ale już w 2005 roku, jako 13-latek trafił do Warty Poznań. Do dziś reprezentuje jej barwy z przerwami na występy w Polonii Środa Wlkp. i Polonii Warszawa. W sumie spędził poza klubem 5 sezonów.

Do “Zielonych” wrócił w 2017 roku i jest od tego czasu podstawowym bramkarzem drużyny, która najpierw awansowała do Fortuna 1. Ligi, a następnie zapewniła sobie pozostanie w niej na kolejny sezon.

Dotychczasowy kontrakt Adriana Lisa obowiązywał do końca czerwca. Zawodnik złożył już podpis pod nową umową, która wiąże go z Wartą Poznań na następne 2 lata.