fbpx
Juniorzy starsi Warty Poznań

Juniorzy starsi Warty Poznań wznowili treningi. Celem jest awans do CLJ

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczął zespół juniorów starszych Warty Poznań. – Naszym celem jest zbudowanie drużyny, która powalczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Nie zapominamy też o tym, żeby jak najwięcej wychowanków trafiło w przyszłości do pierwszego zespołu – mówi trener Przemysław Bereszyński.

Juniorzy starsi Warty Poznań. Trener Przemysław Bereszyński

Trenerzy Przemysław Bereszyński i Marcin Winiecki pracują z nową drużyną juniorów starszych od czwartku. Wcześniej zawodnicy przez półtora tygodnia ćwiczyli indywidualnie, zgodnie z harmonogramem rozpisanym przez sztab szkoleniowy. – Od 22 do 26 lipca będziemy trenowali na obozie w Gostyniu. Na zakończenie tego zgrupowania zagramy sparing z Lechem Poznań. Po powrocie z obozu zagramy jeszcze kilka spotkań kontrolnych – tłumaczy trener Bereszyński.

Juniorzy starsi Warty Poznań

Na zajęciach jest obecnie 26 zawodników, ale po obozie kadra zostanie zmniejszona do 22 osób. Trwa więc rywalizacja o miejsce w zespole. – Drużyna będzie się składała w większości z chłopców z młodszego rocznika, czyli urodzonych w 2002 roku. Gracze urodzeni w 2001 roku będą w mniejszości – opisuje Przemysław Bereszyński. Jesienią celem “Zielonych” będzie awans do Ligi Makroregionalnej, w której wiosną walka będzie się toczyła o wywalczenie prawa gry w Centralnej Lidze Juniorów. – Naszym celem jest zbudowanie drużyny, która powalczy o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Byłaby to duża rzecz dla klubu, bo udział w tych rozgrywkach pozwala zatrzymać najzdolniejszych graczy i przyciągnąć zawodników z innych klubów. Nie zapominamy też o szerszym celu, czyli o tym, żeby jak najwięcej wychowanków trafiło w przyszłości do pierwszego zespołu Warty Poznań – tłumaczy trener juniorów starszych.

Juniorzy starsi Warty Poznań

Sezon dla najstarszej drużyny juniorskiej “Zielonych” rozpocznie się 17 sierpnia, pojedynkiem z Akademią Reissa Poznań na swoim boisku.