fbpx
Sparing Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener Piotr Tworek

Trener Warty Poznań: „Zespół cały czas się rozwija”

To świetna drużyna, jeśli chodzi o pracę. Mam tu kapitalną grupę młodych ludzi, którzy wiedzą, po co są w Warcie Poznań – podkreśla trener „Zielonych” Piotr Tworek. W ostatnim przedsezonowym sparingu jego zespół pokonał 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Trener Warty Poznań od początku okresu przygotowawczego powtarzał, że nie liczą się dla niego wyniki meczów kontrolnych, a najważniejszym spotkaniem jest pierwszy pojedynek o ligowe punkty. Jego podejścia nie zmieniło pokonanie w Grodzisku Podbeskidzia Bielsko-Biała, które zgłasza swoje aspiracje do walki o awans do ekstraklasy.

Sparing Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener Piotr Tworek

Na pewno po wygranym sparingu będzie nam się lepiej pracowało i przygotowywało do meczu ligowego – przyznaje Piotr Tworek. – Sytuacja, po której zdobyliśmy bramkę, nie była przypadkowa, bo codziennie pracujemy nad wykończeniem akcji. Cieszę się, że to akurat Nikodem Fiedosewicz rozpoczął tę bramkową akcję. Dlaczego? Bo to jeden z tych zawodników, który był na ostatnim treningu wyrównawczym. Uczestniczą w nim zawodnicy, których wyznaczamy, ale też tacy, którzy chcą ćwiczyć z własnej woli. To świadczy o podejściu tych chłopców. Pokazują mi, że chcą się rozwijać i doskonalić.

Sparing Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Nikodem Fiedosewicz

Muszę powiedzieć, że zespół cały czas się rozwija. To nie jest tak, że dotychczas wszystko było źle, a dzisiaj jest dobrze, bo wygraliśmy. Z meczu na mecz wyglądamy coraz lepiej, ale wiem, że to wciąż jeszcze nie jest to, czego wymagam od drużyny jeśli chodzi o taktykę i ustawienie na boisku w zależności do tego, gdzie jest piłka – tłumaczy trener „Zielonych”.

Zakończyliśmy etap przygotowań do sezonu. Przygotowania trwały tyle, ile sobie zaplanowaliśmy, czyli 6 pełnych mikrocykli. Nie były łatwe, ponieważ budowaliśmy zespół i w dalszym ciągu go budujemy. Wciąż nie jest kompletny. W ostatnim sparingu na przykład testowaliśmy chłopców, którzy aspirują do gry w Warcie Poznań – mówi Piotr Tworek. – Mimo że budowaliśmy i scalaliśmy zespół, to nie zapominaliśmy o taktyce. Dzisiaj, poza paroma momentami, gdy jeszcze pojawiały się błędy, nasza gra wyglądała lepiej niż w poprzednich sparingach.

Sparing Warty Poznań z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trener Piotr Tworek

Ten zespół cały czas będzie pracował, będzie się rozwijał. Mamy kilka pomysłów na wzmocnienie drużyny, prowadzimy rozmowy i w w najbliższym czasie Warta Poznań nabierze kompletnego kształtu – zapewnia trener. – To świetna drużyna, jeśli chodzi o pracę. Mam tu kapitalną grupę młodych ludzi, którzy wiedzą, po co są w Warcie Poznań. Praca z nimi daje mi ogromną satysfakcję i wszyscy wierzymy w to, że będziemy mieli satysfakcję sportową w postaci wyników. Powiedzieliśmy sobie, że gra w piłkę to jest ich praca, sposób na zarabianie pieniędzy, ale dodatkowo musimy z tego czerpać radość.