fbpx
Warta Poznań - Odra Opole

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po zaległym meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi

Najpierw zdobyta bramka, a potem asysta przy golu na 2:0 – Robert Janicki jest teraz liderem strzelców i punktacji kanadyjskiej w Warcie Poznań. Swoje pierwsze w tym sezonie trafienia świętowali w meczu z Odrą Opole Mariusz Rybicki i Jakub Kiełb.

„Zieloni” odnieśli w środę najwyższe zwycięstwo w sezonie – pokonali Odrę Opole 3:0. Cieszą nie tylko rozmiary wygranej, ale też styl gry zespołu i gole strzelone po efektownych strzałach z dystansu. Zaczął Robert Janicki, który zaskoczył bramkarza gości jeszcze w pierwszej połowie. Dla pomocnika Warty Poznań było to już czwarte trafienie w sezonie i tym Robert Janicki jest teraz najlepszym strzelcem zespołu. Asystę przy bramce (drugą w sezonie) zapisujemy Gracjanowi Jarochowi.

Po przerwie do bramki Odry Opole najpierw trafił Mariusz Rybicki, dla którego jest to pierwszy gol w sezonie, strzelony akurat w starciu ze swoimi niedawnymi kolegami klubowymi. Przed strzałem dostał piłkę od Roberta Janickiego. Cztery zdobyte bramki i dwie asysty dają mu 6 punktów i pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej.

Wynik meczu został ustalony po akcji przeprowadzonej również prawą stroną boiska. Po wymianie kilku podań Adrian Laskowski zagrał do Jakuba Kiełba, a ten posłał piłkę pod poprzeczkę bramki Odry. Obrońca „Zielonych” cieszył się z pierwszej bramki w bieżących rozgrywkach, a Adrian Laskowski z pierwszej asysty po powrocie na boisko, po długotrwałej kontuzji.

Po dziewięciu kolejkach, a więc na półmetku pierwszej rundy, więcej strzelonych goli od Warty Poznań (14 bramek) mają tylko GKS Tychy (18) i Olimpia Grudziądz (16). Z kolei osiem straconych bramek to najlepszy wynik w lidze, obok GKS Jastrzębie, Puszczy Niepołomice i Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

BRAMKI:
4 – Robert Janicki (+1)

3 – Gracjan Jaroch, Mateusz Kupczak
1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki (+1), Jakub Kiełb (+1)

ASYSTY:
4 – Michał Jakóbowski

2 – Jakub Kuzdra, Gracjan Jaroch (+1), Robert Janicki (+1),
1 – Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Adrian Laskowski (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
6 – Robert Janicki

5 – Gracjan Jaroch
4 – Michał Jakóbowski
3 – Mateusz Kupczak
2 – Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb
1 – Wiktor Długosz, Mariusz Rybicki, Adrian Laskowski