fbpx
Trening zespołu amp futbolu Warty Poznań. Fot. Łukasz Woźny

Amp futboliści Warty Poznań grają z Widzewem Łódź

Pierwszy, historyczny mecz rozegra w niedzielę drużyna amp futbolu Warty Poznań. O godz. 10:30 w Centrum Plek przy ul. Margonińskiej „Zieloni” zmierzą się w sparingu z Widzewem Łódź.

Oba zespoły będą w tym sezonie występowały w ekstraklasie, która wystartuje pod koniec marca. Mecz kontrolny to dla nich okazja do sprawdzenia formy przed rozpoczęciem rozgrywek. – Chłopaki nie mogą się już doczekać tego meczu. Dla nich to będzie nagroda za ciężką pracę włożoną w treningi. Widać, że chcą wygrać – mówi trener Warty Poznań Dariusz Sylwestrzak.

Poznaniacy trenują wspólnie od kilku tygodni. Na zajęciach spotykają się w weekendy. Na razie zawodnikom musiały wystarczać małe gry podczas treningów. – Nie mieliśmy jeszcze okazji grać siedmiu na siedmiu, bo nie pozwala na to zbyt mała liczba zawodników w drużynie – tłumaczy szkoleniowiec i zachęca do rozpoczęcia przygody z amp futbolem w Warcie Poznań.

Dołącz do ekipy amp futbolistów Warty Poznań

Sam sparing z Widzewem Łódź traktuję szkoleniowo. Będą chciał sprawdzić zawodników na poszczególnych pozycjach, zobaczyć, jak realizują założenia taktyczne. Szczególną uwagę będą zwracał na organizację gry w defensywie – zapowiada Dariusz Sylwestrzak.

Mecz Warty Poznań z Widzewem Łódź rozpocznie się o godz. 10:30 w niedzielę, 23 marca na boisku ze sztuczną trawą pod tzw. balonem w Centrum Plek przy ul. Margonińskiej.