fbpx
Warta Poznań

W poniedziałek ostatni sprawdzian piłkarzy Warty Poznań. Rywal z ekstraklasy

Sparingiem z Wisłą Płock drużyna Warty Poznań zakończy przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi. Pojedynek z ósmym zespołem ekstraklasy zostanie rozegrany na wyjeździe, w poniedziałek i będzie zamknięty dla publiczności.

Wisła Płock w niedzielę o godz. 12:30 zaliczy swój trzeci występ ligowy w tym roku – zmierzy się na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin i powalczy o pierwszą wygraną w drugiej części sezonu. Dzień później przeciwko Warcie Poznań zagrają prawdopodobnie zawodnicy, którzy w niedzielę nie wystąpią wcale albo w niepełnym wymiarze czasowym.

Dla „Zielonych” pojedynek z Wisłą Płock będzie generalnym sprawdzianem przed zaplanowanym na kolejny poniedziałek meczem z Radomiakiem Radom w 21. Kolejce Fortuna 1 Ligi. Jak zapowiada trener Piotr Tworek ten sparing będzie się różnił od sześciu poprzednich w tym okresie przygotowawczym. – Cieszę się, że zagramy z rywalem z ekstraklasy. W tym meczu przeprowadzę mniej zmian niż w dotychczasowych meczach kontrolnych. Tu już nie będzie grania dwoma różnymi jedenastkami. Część zawodników zagra przez pełne 90 minut. Uważam, że będzie to solidne przygotowanie do pierwszego meczu o punkty – mówi szkoleniowiec i dodaje: – Liczę na to, że po spotkaniu z Wisłą Płock będę miał ból głowy, ale w pozytywnym znaczeniu,  związany z tym, na kogo postawić w najbliższym spotkaniu ligowym.

Piotr Tworek podkreśla również: – Cieszymy się ogromnie, że już wkrótce startuje liga, bo dopiero teraz zaczyna się prawdziwa zabawa.

Jak poinformował płocki klub, który jest gospodarzem meczu z Wartą Poznań, sparing zostanie rozegrany poza Płockiem i będzie zamknięty dla kibiców oraz dla przedstawicieli mediów.