fbpx
Amp futbol. Warta Poznań - Widzew Łódź 1:0 w sparingu. Fot. Tomasz Szlufik

Historyczny mecz i wygrana amp futbolistów Warty Poznań

Zwycięstwem drużyny amp futbolowej Warty Poznań 1:0 zakończył się jej niedzielny sparing z Widzewem Łódź. To był pierwszy, historyczny mecz utworzonego niedawno zespołu „Zielonych”.

Warta Poznań i Widzew Łódź przystąpią w tym roku do rozgrywek ekstraklasy i już za miesiąc rozpoczną rywalizację o mistrzostwo Polski drużyn złożonych z zawodników po amputacjach kończyn. W niedzielne przedpołudnie na boisku Centrum Plek obie ekipy zmierzyły się w meczu kontrolnym. Poznaniacy wygrali po bramce zdobytej przez Arkadiusza Wernera na pięć minut przed końcem spotkania.

Należał mu się ten gol – uważa trener Warty Poznań Dariusz Sylwestrzak. – Był bardzo aktywny w ofensywie, miał dużo udanych dryblingów, raz trafił piłką w słupek, a kilka jego strzałów obronił bramkarz Widzewa. Zresztą obaj bramkarze naszych rywali spisywali się bardzo dobrze.

Ta gra kontrolna była nam bardzo potrzebna. Zawodnicy starali się realizować założenia, ale widać, że jeszcze dużo pracy przed nami. Kilku zawodników zaprezentowało się bardzo pozytywnie. Na pewno wyciągniemy wnioski z tego sparingu i będziemy wiedzieli, nad czym musimy pracować – dodaje trener.

Amp futbol. Warta Poznań - Widzew Łódź 1:0 w sparingu. Fot. Tomasz Szlufik

W sobotę, dzień przed meczem z Widzewem zespół Warty Poznań odbył tradycyjną sesję treningową. Dodatkowo zawodnicy mieli zajęcia usprawniające pod okiem specjalistów z kliniki RehArt. Jej fizjoterapeutka opiekowała się również „Zielonymi” podczas sparingu z łodzianami.

Na pierwszym, historycznym meczu amp futbolowym Warty Poznań pojawił się trener Piotr Tworek, który przed pojedynkiem spotkał się z zespołem. „Miałem wielką przyjemność odwiedzić nasz zespół w amp futbolu przed sparingiem z Widzewem Łódź. Powiem krótko: Panowie!! dla mnie jesteście herosami!! Gratuluje wygranej” – napisał na Twitterze trener lidera Fortuna 1 Ligi.

WARTA POZNAŃ – WIDZEW ŁÓDŹ 1:0
Bramka:
Arkadiusz Werner (55. minuta)
Warta Poznań: Przemysław Nadobny – Bartosz Skrzypek, Leszek Szwed, Dawid Nowak, Kacper Hała, Przemysław Fajtanowski, Cezary Pokorski. Grali również: Miłosz Kaczor – Arkadiusz Werner, Dawid Kaczmarek, Łukasz Antulski, Mateusz Warakowski i Wojciech Wasilewski.
Grano 3×20 minut

Fot. Tomasz Szlufik