fbpx

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi zawieszone do końca kwietnia

Do 26 kwietnia włącznie zostały zawieszone rozgrywki piłkarskie najwyższych lig w kraju. To oznacza, że w kolejne cztery mecze Warty Poznań w Fortuna 1 Lidze nie odbędą się w zaplanowanych wcześniej terminach.

Decyzja Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN ma związek ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i obejmuje mecze “Fortuna 1 ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych”. Taką samą decyzję dotyczącą najwyższej ligi w Polsce podjęły w piątek władze Ekstraklasy.

Wcześniej zostały odwołane trzy marcowe kolejki ligowe, w trakcie których “Zieloni” mieli się zmierzyć z GKS 1962 Jastrzębie, Olimpią Grudziądz i Odrą Opole. Zgodnie z postanowieniem PZPN w innym terminie mają się odbyć także cztery kwietniowe pojedynki piłkarzy Warty Poznań. To domowe mecze z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (pierwotny termin – 5 kwietnia), Sandecją Nowy Sącz (11 kwietnia) i Chrobrym Głogów (26 kwietnia) oraz wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica, które zaplanowano na weekend 18-19 kwietnia.