fbpx
Warta Poznań - Radomiak Radom 3:0

Odwołane mecze 24. i 25. kolejki Fortuna 1 Ligi

Polski Związek Piłki Nożnej odwołał dwie marcowe kolejki Fortuna 1 Ligi i II ligi. Oznacza to, że piłkarze Warty Poznań wrócą na boisko najwcześniej w kwietniu.

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem i zagrożeniem epidemicznym w Polsce najpierw zdecydowano, że mecze piłkarskie będą się odbywały bez udziału publiczności. W piątek zarządzono zawieszenie spotkań w najwyższych ligach w kraju (rozgrywki na niższych szczeblach zostały zawieszone już wcześniej). Oznaczało to, że Warta Poznań nie rozegra w terminie wyjazdowego meczu z GKS 1962 Jastrzębie – spotkanie to było zaplanowane na poniedziałek, 16 marca.

Teraz wiadomo już, że nie dojdą do skutku także dwie ostatnie marcowe kolejki w Fortuna 1 Lidze. W przypadku „Zielonych” z kalendarza wypadły więc pojedynki z Olimpią Grudziądz (pierwotny termin: niedziela, 22 marca) oraz Odrą Opole (sobota, 28 marca w Opolu).

W pierwszy weekend kwietnia Warta Poznań ma podejmować Brukt-Bet Termalicę Nieciecza, ale nie wiadomo, czy PZPN nie przełoży tego i kolejnych meczów w Fortuna 1 Lidze.

Odwołane mecze mają zostać rozegrane w “najbliższym możliwym terminie”.

Przypomnijmy, że piłkarze trenera Piotra Tworka rozjechali się do domów i w najbliższym czasie będą trenowali indywidualnie.