fbpx
Ogródek, stadion Warty Poznań

Przetarg na dokończenie instalacji podgrzewania murawy w „Ogródku”

Do 17 lipca potrwa zbieranie ofert firm, które chcą zbudować węzeł cieplny, służący do podgrzewania boiska na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Inwestycja ma być przeprowadzona do połowy listopada tego roku.

Wyposażenie stadionu w podgrzewaną płytę boiska jest jednym z kryteriów licencyjnych Fortuna 1 Ligi już w sezonie 2020/21. PZPN dał jednak klubom czas na dostosowanie swoich obiektów do tych wymogów. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce „Ogródek” zostanie wzbogacony o ten element stadionowej infrastruktury.

Na głównym boisku przy Drodze Dębińskiej 12 instalacja grzewcza została położona już w 2012 roku, ale nie podłączono jej do źródła ciepła. Te prace mają być wykonane w ciągu najbliższych miesięcy. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie węzła cieplnego, służącego do podgrzewania murawy.

Jak informuje PIM, „wykonawca wybuduje wolnostojący, jednokondygnacyjny budynek węzła cieplnego, w którym zamontowane zostaną urządzenia techniczne podłączone do instalacji elektroenergetycznej, wodociągowej i  kanalizacji sanitarnej oraz do instalacji służącej podgrzewaniu murawy. Na realizację przedmiotu umowy będzie miał 128 dni od uzyskania wykonalnej decyzji o pozwoleniu na budowę. Zakończenie wszelkich prac jest planowane na połowę listopada”.

Instalacja sztucznego podgrzewania murawy na stadionie Warty Poznań

Pod płytą boiska od kilku lat jest już odpowiednia instalacja, jednak dotąd nie podłączono jej do źródła ciepła. Powstanie ono w ramach kolejnej, po budowie oświetlenia, inwestycji, jaką przeprowadzimy przy Drodze Dębińskiej – mówi wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, Marcin Gołek.

Przypomnijmy, że w przypadku awansu do Ekstraklasy Warta Poznań będzie rozgrywała swoje mecze na stadionie w Grodzisku Wlkp., co ma związek właśnie z koniecznością dokończenia budowy systemu podgrzewania murawy. Jeśli „Zieloni” pozostaną na kolejny sezon w Fortuna 1 Lidze, będą podejmowali rywali na stadionie przy DD12.