fbpx
Kajetan Szmyt (Warta Poznań)

Kolejny występ Kajetana Szmyta dla Górnika Polkowice

Dwa mecze w minionym tygodniu rozegrał w II lidze Górnik Polkowice. W jednym z tych spotkań wystąpił Kajetan Szmyt, pomocnik Warty Poznań wypożyczony do dolnośląskiego klubu.

18-letni wychowanek „Zielonych” ma na koncie siedem występów w barwach Górnika Polkowice. Ten ostatni zaliczył w środę, na własnym boisku, w starciu ze Zniczem Pruszków. Pojawił się na boisku w 71. minucie, gdy zastąpił innego młodzieżowca, Filipa Baranowskiego. Gospodarze remisowali wówczas 1:1, ale ostatecznie ulegli Zniczowi 1:2.

Po tej porażce beniaminek znalazł się blisko strefy spadkowej i miał nad nią tylko 3 pkt przewagi. W weekend Górnik wygrał jednak na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 3:0 i jest już pewny pozostania w II lidze. W Wejherowie Kajetan Szmyt nie grał.

W sobotę zawodnik Warty Poznań będzie miał ostatnią okazję do gry dla II-ligowca – w meczu przeciwko Bytovii Bytów. Po tym spotkaniu zakończy się wypożyczenie Kajetana Szmyta i wróci on do Warty Poznań.

Pozostali gracze poznańskiego klubu, którzy ten czas spędzali na wypożyczeniu w niższych ligach, zakończyli rozgrywki wcześniej ze względu na pandemię koronawirusa.

Kajetan Szmyt, 18 lat, pomocnik (Górnik Polkowice, II liga)
– grał od 71. minuty meczu ze Zniczem Pruszków (1:2)
– nie grał w meczu z Gryfem Wejherowo (3:0)
występy na wypożyczeniu w sezonie 2019/20: 7 (łącznie: 156 minut)