fbpx
Transmisje z meczów Warty Poznań w PKO Ekstraklasie na antenie MC Radia

Transmisje z meczów piłkarzy Warty Poznań na antenie MC Radia

Miło nam poinformować, że wszystkie mecze piłkarzy Warty Poznań do końca tego sezonu PKO Ekstraklasy będą transmitowane na antenie MC Radia. Sprawozdawcą z piątkowego, wyjazdowego pojedynku „Zielonych” z Zagłębiem Lubin będzie redaktor Grzegorz Hałasik.

MC Radio to stacja należąca do Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu. Na częstotliwości 102,7 FM można ją odbierać w Poznaniu i okolicach – na obszarze obejmującym mniej więcej dawne województwo poznańskie. Jest również dostępna w Internecie na mcradio.pl (bezpośredni link do sygnału – http://radiopoznan.fm/audio/index?stream=mc).

Ze względu na bardzo poznański charakter klubu z Drogi Dębińskiej wiodącą anteną transmisji meczów „Zielonych” będzie MC Radio, obejmujące zasięgiem obszar wykraczający daleko poza aglomerację poznańską. Na dobry początek na fali 102,7 w piątek, 28 sierpnia będziemy relacjonowali wyjazdowy mecz Warty z Zagłębiem Lubin. Startujemy z rozmachem – zapowiada Krzysztof Ratajczak, szef redakcji sportowej Radia Poznań i dodaje: – Transmisje będzie realizował zespół sprawozdawców Radia Poznań, od lat komentujący na regionalnej i ogólnopolskiej antenie wiele sportowych wydarzeń, nie tylko piłkarskich.

Piątkowy pojedynek w 2. kolejce PKO Ekstraklasy skomentuje red. Grzegorz Hałasik. Kibice usłyszą podczas transmisji również głosy Krzysztofa Ratajczaka, Wojciecha Bernarda i Dawida Cytrowskiego. W ostatnim czasie realizowali oni m.in. niedzielny mecz z Lechią Gdańsk i oba barażowe spotkania Warty Poznań o awans do PKO Ekstraklasy. W przeszłości na antenie poznańskiej rozgłośni można było śledzić meldunki również z innych najważniejszych pojedynków „Zielonych”, m.in. baraży o awans do I ligi z Unią Janikowo w 2007 roku czy zwycięski dwumecz z Garbarnią Kraków, po którym poznaniacy zameldowali się w II lidze 2016 roku .

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Radio Poznań i Warta Poznań na zawsze zapisały się w historii polskiej radiofonii, w sierpniu 1929 roku. Legendarny sprawozdawca Ludomir Budziński komentował wówczas towarzyskie spotkanie „Zielonych” z Philipsem Eindhoven i była to pierwsza w historii polskiego radia transmisja z meczu piłkarskiego. Niedawno obchodziliśmy 91. rocznicę tego wydarzenia.