fbpx
Pogoń Szczecin - Warta Poznań 0:2 w sparingu. Trener Piotr Tworek

Trener Piotr Tworek po sparingu z Pogonią Szczecin: Zrobiliśmy to, co sobie zakładaliśmy

Piłkarze Warty Poznań wygrali swój pierwszy w pojedynek kontrolny w 2021 roku. Beniaminek PKO Ekstraklasy pokonał 2:0 trzeci zespół ligi, Pogoń Szczecin. Oto, jak ten mecz podsumował trener poznańskiego zespołu, Piotr Tworek.

– Zrobiliśmy to, co sobie zakładaliśmy: chcieliśmy dobrze rozpocząć rok sparingowo i w dobrych nastrojach zakończyć dwutygodniowy okres przygotowań, który jest już za nami. Cieszy wynik, ale w grze dużo jest jeszcze do poprawy. W drugiej tercji przez kilka minut nie byliśmy przy piłce, nie mogliśmy jej odebrać Pogoni. To martwi. Natomiast już później, z biegiem czasu wróciliśmy do rytmu. Druga i trzecia tercja ogólnie fajne. Zaczęła się dynamiczna gra z naszej strony. Żałujemy, że to nie liga. Martwi mnie sytuacją z Kubą Kuzdrą, który opuścił boisko w pierwszej części gry z powodu urazu mięśniowego. To może być absencja na dłuższy czas.

– Chciałem od początku meczu zobaczyć dwie nowe twarze, czyli Maćka Żurawskiego i Makanę Baku. Rzucić ich na głęboką wodę od pierwszej minuty, w nowym zespole, w nowym otoczeniu żeby zobaczyć jak radzą sobie z tą presją czy stresem związanym z występem od początku. Bo łatwiej wchodzi się z ławki, gdy najpierw obserwuje się mecz z boku. Dlatego Maciek i Makana zagrali od razu, z marszu, a na ocenę ich występu jeszcze przyjdzie czas. Będziemy ich grę jeszcze analizowali na spokojnie, ale myślę, że obaj zagrali poprawnie.

– Okazję do pokazania się miał też Bartek Burman, boczny obrońca, młodzieżowiec. To był bardzo dobry występ. Myślę, że zaskoczył nas wszystkich. Już w treningu prezentował się bardzo dobrze, ale dzisiaj w warunkach sparingowych z wymagającym przecież rywalem zagrał bezbłędnie.