fbpx
ARTBUD i Bloch Optyk sponsorami derbów Poznania

ARTBUD i Bloch Optyk sponsorami derbów Poznania

Firma deweloperska ARTBUD oraz właściciel salonów optycznych, Bloch Optyk będą sponsorami piątkowych derbów Poznania, czyli pojedynku Warty z Lechem w 19. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Warta Poznań będzie gospodarzem derbów miasta w Ekstraklasie po raz pierwszy od blisko 26 lat. W kwietniu 1995 roku „Zieloni” zmierzyli się z… Olimpią Poznań i wygrali 3:0. Było to w sezonie, w którym żegnali się z najwyższą ligą na ćwierć wieku. Z kolei od ostatniego spotkania Warta Poznań – Lech Poznań w Ekstraklasie upłynęło 26 lat i 4 miesiące.

Bez wątpienia mamy będziemy w piątek świadkami historycznego wydarzenia dla piłkarskiego Poznania. Wiadomo już, że tytuł sponsorów derbów stolicy Wielkopolski zapewniły sobie firmy ARTBUD i Bloch Optyk. Ich logotypy będzie można zobaczyć w piątek m.in. na bandach reklamowych LED ustawionych wzdłuż linii boiska na stadionie w Grodzisku Wlkp. oraz w na materiałach graficznych Warty Poznań przy okazji meczu z Lechem Poznań.

ARTBUD to firma deweloperska z siedzibą we Wrześni i siecią biur w całym regionie. W samym tylko Poznaniu prowadzi obecnie cztery inwestycje, a mieszkania i lokale usługowe budowane przez ARTBUD powstają na Strzeszynie oraz przy ulicach Katowickiej, Drzymały i na Garbarach. Ponadto również w Jarocinie, Wrześni, Pobiedziskach i Kościanie, a także poza Wielkopolską: w Chojnicach i Jaworznie. Firma była już w tym sezonie sponsorem meczu z Legią Warszawa.

Z kolei Bloch Optyk od ponad dwóch lat wspiera Wartę Poznań, a współpraca rozpoczęła się jeszcze w I lidze. Firma prowadzi swoją działalność od 25 lat temu, a pierwszy, istniejący do dziś salon, powstał na Rynku Łazarskim. Poza nim Bloch Optyk prowadzi inne, nowoczesne placówki optyczne w Plewiskach oraz w centrach handlowych Avenida i Posnania.