fbpx
Piast Gliwice - Warta Poznań 0:1. Mateusz Kuzimski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – po 18. kolejce PKO Ekstraklasy

Mateusz Kuzimski, najlepszy strzelec Warty Poznań, wrócił do składu i zapewnił drużynie zwycięstwo 1:0 z Piastem Gliwice. Bramkę wypracował najlepszy asystent w ekipie „Zielonych”, Łukasz Trałka, który śrubuje rekord swojej bogatej kariery.

Na początku sezonu, po meczach z Lechią Gdańsk, Zagłębiem Lubin i Piastem Gliwice zespół trenera Piotra Tworka miał na koncie tylko punkt, wywalczony w starciu z tym ostatnim rywalem. Beniaminek PKO BP Ekstraklasy czekał wtedy nie tylko na wygraną, ale też na pierwszą zdobytą bramkę. Teraz w starciach z tą trójką „Zieloni” zgromadzili 7 pkt, a jeśli wziąć pod uwagę styczniowy mecz z Cracovią (1:0), to zdobyli po przerwie zimowej 10 pkt na 12 możliwych! To najlepszy bilans w lidze, w tym roku.

Wygrana w Gliwicach była wynikiem pełnej poświęcenia i ofiarnej gry w obronie całego zespołu. Bez zarzutu w bramce spisywał się też Adrian Lis, który już czwarty raz w sezonie zachował czyste konto. Jesienią udało mu się to tylko raz, a teraz nie puścił bramki już w trzecim występie w 2021 roku.

Oprócz godnej uznania postawy w defensywie „Zielonych” zobaczyliśmy też ich zabójczą skuteczność. Trzy groźne strzały na bramkę (2 Mateusza Kuzimskiego i 1 Aleksa Ławniczaka) przełożyły się na jedyne trafienie w meczu. Najlepszy snajper Warty Poznań zdobył swoją piątą bramkę w Ekstraklasie. Warto podkreślić, że cztery z nich to gole w zwycięskich meczach: w Bielsku-Białej, Mielcu, w Grodzisku przeciwko Wiśle Kraków i teraz z Piastem.

Ogromny udział w bramkowej akcji w Gliwicach miał Łukasz Trałka. Bohater Warty Poznań sprzed tygodnia tym razem wypuścił Mateusza Kuzimskiego sam na sam z bramkarzem. To już szósta asysta doświadczonego pomocnika w tym sezonie – oznacza wyrównanie rekordu, jeśli chodzi o wypracowane gole w karierze. W połączeniu z 3 trafieniami to już 9 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej. Przed przyjściem do Warty Poznań Łukasz Trałka nigdy nie miał takich indywidualnych osiągnięć. Zanotował tylko 2 sezony, w których uzbierał po 7 punktów za gole i asysty.

BRAMKI:
8 – Kuzimski (3 w Pucharze Polski) (+1)
3 – Łukasz Trałka (1 w PP)
2 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
1 – Gracjan Jaroch (1 PP), Adrian Laskowski (1 PP), Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Mateusz Kupczak, Robert Janicki , Jakub Kiełb, Mariusz Rybicki

ASYSTY:
6 – Łukasz Trałka (1 w Pucharze Polski) (+1)
3 – Mateusz Kuzimski
2 – Mateusz Czyżycki (1 w PP), Jan Grzesik, Jakub Kuzdra, Michał Jakóbowski  (+1)
1 – Konrad Handzlik (1 PP), Kajetan Szmyt (1 PP), Adrian Laskowski, Robert Ivanov (1 w PP), Mario Rodriguez (1 w PP)

PUNKTACJA KANADYJSKA
11  – Mateusz Kuzimski
9 – Łukasz Trałka
4 – Jan Grzesik, Michał Jakóbowski
2 – Adrian Laskowski, Jakub Kuzdra
1 – Gracjan Jaroch, Mateusz Czyżycki, Konrad Handzlik, Kajetan Szmyt, Aleks Ławniczak, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Mario Rodriguez, Robert Janicki, Jakub Kiełb.

CZYSTE KONTA
4  – Adrian Lis
1 – Daniel Bielica