fbpx
Bartłomiej Burman Warta Poznań

Poznaj Warciarza – Bartłomiej Burman

19-letni zawodnik Warty Poznań dołączył niedawno do zespołu z trzecioligowej Nielby Wągrowiec i wkrótce później zadebiutował w Ekstraklasie. Jakie emocje mu towarzyszyły w tym dniu? Gdzie widzi siebie za 10 lat? Na pytania od kibiców odpowiedział Bartłomiej Burman.

 1. Kim chciałeś zostać w dzieciństwie?
  Od zawsze chciałem zostać piłkarzem, rodzice wpajali mi ten sport do głowy od kiedy zacząłem się poruszać o własnych siłach. Miałem krótki okres, kiedy grałem na pianinie i myślałem o byciu muzykiem, jednak piłka nożna szybko uciszyła te plany.

 2. Z czego byłeś najlepszy, a z czego najsłabszy w szkole?
  Generalnie w szkole radziłem sobie bez większych problemów z każdym przedmiotem. Najlepiej wychodziło to oczywiście z wychowaniem fizycznym, a najwięcej wysiłku musiałem wkładać w naukę historii. Aktualnie studiuję na poznańskiej AWF i przyznaję, że najtrudniejszym dla mnie przedmiotem jest anatomia. Z resztą jak dla większości studentów z mojego kierunku, których serdecznie pozdrawiam 🙂

 3. Kto i kiedy zabrał Cię po raz pierwszy na mecz piłki nożnej?
  Na pierwszym meczu piłki nożnej byłem z rodzicami i dziadkami. Nie pamiętam ile miałem wtedy lat, ale pamiętam, że był to mecz pomiędzy Lechem Poznań a Koroną Kielce na jeszcze nieodnowionym stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

 4. Którego zagranicznego klubu jesteś fanem?
  Od małego kibicuję Manchesterowi United.

 5. Na jakim piłkarzu się wzorujesz?
  Nie wzoruję się na jednym konkretnym piłkarzu, każdy z topowych bocznych obrońców i skrzydłowych ma swoje indywidualne mocne strony i u każdego z nich można dostrzec aspekty na których warto się wzorować. Ostatnio podziwiam grę Jacka Grealisha, jest on w niesamowitej formie.

 6. W jakim klubie widzisz siebie za 10 lat?
  Bardzo bym chciał, żeby to była Warta Poznań, walcząca nie tylko o mistrzostwo Ekstraklasy, ale też o europejskie puchary.

 7. Jakie uczucia towarzyszyły Ci podczas debiutu w Ekstraklasie?
  Debiut w Ekstraklasie jest dla mnie czymś nie do opisania. Nigdy w życiu nie towarzyszyły mi takie emocje jak tego dnia, kiedy wszedłem na boisko w zwycięskim meczu z Cracovią. Spełniłem swoje marzenie, do którego droga nie była łatwa. Po moim debiucie narodziły się nowe cele oraz marzenia i pracuję teraz na ich zdobycie.

 8. Jak się czujesz po pierwszych tygodniach w Warcie Poznań?
  Czuję się bardzo dobrze. Obciążenia oraz możliwości treningowe są zupełnie inne niż w klubie z trzeciej ligi i czuję się coraz lepiej przygotowany fizycznie do rywalizacji na wysokim poziomie. W szatni z chłopakami dogadujemy się coraz lepiej. Wszystko idzie w dobrym kierunku.

 9. Czy jak grałeś w Nielbie Wągrowiec, to spodziewałeś się, że masz potencjał, żeby zadebiutować w najwyższej lidze?
  Od samego początku rozmów z Nielbą byłem przekonany, że ten transfer ma być przyczyną skoku wyżej w rozwoju mojej kariery. Dwa miesiące temu nie powiedziałbym, że z Wągrowca przejdę od razu do klubu z Ekstraklasy. Nadal brzmi to trochę abstrakcyjnie. Jednak bardzo cieszę się, że do tego doszło i z tego miejsca dziękuję sztabowi oraz zarządowi, że obdarzyli mnie zaufaniem podpisując ze mną kontrakt.

 10. W jakie grasz gry komputerowe?
  Fifa, Counter Strike, League of Legends.

 11. Co lubisz robić w wolnym czasie?
  Chciałbym odpowiedzieć, że czytam książki, ale rzadko mi się to zdarza :). W wolnym czasie lubię zagrać z kumplami w grę na komputerze lub konsoli, zrobić dodatkowy trening prewencyjny bądź siłowy, jeżeli obciążenia treningowe pozwalają. Wolny czas wypełniały mi też zajęcia na uczelni.