fbpx
Radomiak Radom - Warta Poznań 0:2. Robert Janicki i Michał Jakóbowski

Najskuteczniejsi w Warcie Poznań – klasyfikacja po 4. kolejce Fortuna 1. Ligi

Gracjan Jaroch zdobył w meczu z Radomiakiem Radom swoją trzecią bramkę w tym sezonie i jest najskuteczniejszym piłkarzem Warty Poznań. Drugą asystę w rozgrywkach zanotował Michał Jakóbowski.

Gracjan Jaroch trafiał do siatki rywali we wszystkich wyjazdowych meczach Warty Poznań w obecnym sezonie. W Mielcu strzelił honorowego gola w spotkaniu ze Stalą, a w Suwałkach podwyższył prowadzenie „Zielonych” na 2:0. W sobotę natomiast wyprowadził zespół na prowadzenie, po tym jak wykorzystał nieporozumienie bramkarza i stopera Radomiaka. W ten sposób 21-letni napastnik uzbierał już więcej goli niż w całym poprzednim sezonie, gdy dwukrotnie pokonywał bramkarzy w barwach Bytovii Bytów.

Asystę przy trafieniu na 1:0 dla Warty Poznań zapisujemy Jakubowi Kuzdrze i jest to jego pierwszy punkt w tzw. klasyfikacji kanadyjskiej, uwzględniającej gole i asysty.

Druga bramka dla poznaniaków w meczu z Radomiakiem to z kolei ogromna zasługa Michała Jakóbowskiego, który był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale zdecydował się na podanie do Roberta Janickiego. Najlepszy strzelec zespołu w poprzednim sezonie kopnął piłkę do pustej bramki i cieszył się z pierwszego trafienia w obecnych rozgrywkach.

BRAMKI:
3 – Gracjan Jaroch (+1)

1 – Tomasz Boczek, Wiktor Długosz, Robert Janicki (+1)

ASYSTY:
2 – Michał Jakóbowski (+1)

1 – Robert Janicki, Jakub Kiełb, Tomasz Boczek, Jakub Kuzdra (+1)

KLASYFIKACJA KANADYJSKA
3 – Gracjan Jaroch

2 – Tomasz Boczek, Robert Janicki, Michał Jakóbowski
1 – Jakub Kiełb, Wiktor Długosz, Jakub Kuzdra