fbpx

Remis po hiszpańsku

Czwarty mecz sparingowy Warty Poznań w letnim okresie przygotowawczym przeciwko złożonej z hiszpańskich piłkarzy bez kontraktów drużynie AFE zakończył się wynikiem 1:1. Jedynego gola dla zespołu trenera Petra Nemca strzelił w 23. minucie testowany napastnik Arkadiusz Gajewski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, minimalną przewagę miała „Duma Wildy”. W 23. minucie Zielonym udało się wyjść na prowadzenie, kiedy to jeden z testowanych piłkarzy, Arkadiusz Gajewski, po rajdzie prawą flanką uderzeniem w krótki róg umieścił piłkę w siatce. Zespół z Hiszpanii zdołał jednak wyrównać rezultat w 41. minucie. Po dograniu z prawego skrzydła w pole karne jeden z napastników rywali z dużym spokojem wpakował futbolówkę do bramki Warciarzy.

W przerwie trener Nemec zdecydował się wymienić prawie cały skład zespołu. Na boisku pojawiło się aż dziewięciu nowych piłkarzy, a w porównaniu z pierwszą połową na placu boju pozostali jedynie Wojciech Onsorge i Michał Grobelny. W drugiej części spotkania nie działo się jednak zbyt wiele. Tak naprawdę najlepszą okazję dosłownie w ostatniej akcji meczu mieli Hiszpanie, kiedy to niemal stuprocentową okazję w polu karnym zmarnował jeden z napastników, kierując piłkę obok bramki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W poniedziałkowym sparingu trener Nemec dał szansę występu łącznie 22 zawodnikom. W pierwszej połowie oprócz strzelca bramki Gajewskiego na boisku pojawiło się również dwóch innych testowanych zawodników – Grzegorz Szymusik oraz Piotr Kurbiel. Z kolei w drugiej części spotkania szansę dostali również pomocnicy Niklas Zulciak i Wojciech Fadecki oraz napastnik Krystian Pasternak. Ponadto w ostatnich piętnastu minutach trener wpuścił również na boisko dwóch zawodników z zespołu juniorów – Aleksa Ławniczaka oraz Szymona Piekarskiego. W meczu z AFE w składzie zabrakło za to m.in. kapitana zespołu Bartosza Kieliby, a także Artura Marciniaka oraz Nikodema Fiedosewicza.

Kolejny sparing „Duma Wildy” rozegra już w najbliższą sobotę. Rywalem Zielonych będzie drużyna Warty Gorzów Wielkopolski.

Warta Poznań – AFE 1:1

Bramka dla Warty: Arkadiusz Gajewski (23’)

Warta Poznań (I połowa): Laskowski – Szymusik, Wypych, Onsorge, Jasiński – Biegański, Grobelny, Cierpka, Sanocki – Kurbiel, Gajewski

Warta Poznań (II połowa): Lis – Wypych, Onsorge (75’ Ławniczak), Dejewski, Kiełb – Zulciak, Kalupa, Janicki, Grobelny (80’ Piekarski), Fadecki – Pasternak