fbpx
Warta Poznań

W sobotę Warta zagra sparing w Poznaniu

Czwarty tej zimy mecz kontrolny rozegrają w sobotę piłkarze Warty Poznań. Tym razem ich rywalem będzie Mieszko Gniezno. Początek spotkania o godz. 10 na boisku przy ul. Gdańskiej.

Wszystkie tegoroczne sparingi zespół rozgrywał poza Poznaniem – w Grodzisku Wlkp. Jarocinie i Lubinie. Teraz kibice „Zielonych” będą mogli wreszcie zobaczyć zespół na boisku w stolicy Wielkopolski.  Być może będzie to zarazem ostatnia okazja, by obejrzeć sparing Warty w Poznaniu w tym okresie przygotowawczym.

Rywalem drużyny Petra Nemca będzie Mieszko Gniezno. To lider III ligi, który w środę, w meczu kontrolnym pokonał 3:2 MKP Szczecinek, zespół z IV ligi.

Cieszymy się, że zagramy w Poznaniu, na boisku, które dobrze znamy – mówi Adam Szała, drugi trener Warty Poznań. – W zespole jest dużo sportowej złości po ostatnim, przegranym sparingu. Dlatego tym bardziej będziemy chcieli pokazać się z dobrej strony na tle przeciwnika z niższej ligi. Wiemy, że pogoda nie zachęca do pójścia na mecz, ale wierzymy w to, że kibice, którzy przyjdą zobaczyć nasz występ, nie będą tego żałowali.

Sparingi Warty Poznań – zima 2019
12 stycznia – Warta Gorzów (Grodzisk Wlkp.) 5:0 (3:0)
19 stycznia – Raków Częstochowa (Jarocin) 0:2 (0:2)
23 stycznia – Żalgiris Kowno (Lubin) 0:1 (0:1)
26 stycznia – Mieszko Gniezno (Poznań) 3:2 (1:1)
2 lutego – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.)
6 lutego – Widzew Łódź (Uniejów)
9 lutego – KKS 1925 Kalisz (Grodzisk Wlkp.)
16 lutego – Ślęza Wrocław (miejsce do ustalenia)
23 lutego – Błękitni Stargard (miejsce do ustalenia)