fbpx
Michał Jakóbowski (Warta Poznań) w sparingu z Rakowem Częstochowa

Pierwszy sparing Warty Poznań na obozie w Grodzisku Wlkp.

Chrobry Głogów, czyli sąsiad “Zielonych” w tabeli Fortuna 1 Ligi, będzie ich piątym sparingowym rywalem tej zimy. Do pojedynku Warty Poznań z drużyną z Dolnego Śląska dojdzie w sobotę w samo południe na boisku w Grodzisku Wlkp.

W sobotę rano piłkarze Petra Nemca spotkają się w klubie i wyruszą na 8-dniowy obóz przygotowawczy do Grodziska Wlkp. Na dzień dobry zmierzą się tam z Chrobrym Głogów i powalczą o trzecie sparingowe zwycięstwo w tym roku. W październiku oba zespoły spotkały się w „Ogródku” i Warta zwyciężyła 2:1 po golach Wojciecha Fadeckiego i Łukasza Spławskiego, choć przegrywała do 40. minuty 0:1.

Dla ekipy z Głogowa sobotni mecz z Wartą Poznań również będzie piątym występem sparingowym w tym roku. Wcześniej Chrobry przegrał 1:3 ze Śląskiem Wrocław, a następnie odniósł trzy zwycięstwa bez straty bramki: 2:0 ze Stilonem Gorzów, 2:0 z Żalgirisem Kowno (Warta uległa Litwinom 0:1) i 3:0 z Górnikiem Polkowice. Początek sobotniego meczu o godz. 12.

Serhij Napołow w sparingu Warta Poznań - Mieszko Gniezno

W barwach “Zielonych” zobaczymy Serhija Napłowa, który w piątek podpisał kontrakt z Wartą Poznań, a który przez ostatnie dwa lata reprezentował Chrobrego Głogów.