fbpx
Amp futbol w Warcie Poznań. Adrian Laskowski

Trwa nabór do drużyny amp futbolu Warty Poznań

Amp futbol jest osiągalny dla każdego. Odważ się i zgłoś do drużyny – zachęca Dariusz Sylwestrzak, trener/koordynator zespołu amp futbolowego Warty Poznań. „Zieloni” szukają chętnych do uprawiania tej widowiskowej dyscypliny sportu. Celem jest zgłoszenie zespołu do rozgrywek ligowych.

Amp futbol rozwija się w Polsce w imponującym tempie. Reprezentacja kraju to obecnie siódma drużyna na świecie. W przyszłym roku Kraków będzie organizatorem Mistrzostw Europy. W drużynie „Biało-czerwonych” występuje Bartosz Skrzypek, który zaangażował się w projekt stworzenia w Warcie Poznań zespołu amp futbolowego.

Co dał mi amp futbol? Pewność siebie i możliwość reprezentowania kraju. Włącz się do nowego projektu Warty Poznań. Do zobaczenia na boisku – mówi.

Kogo szukamy? W amp futbol mogą grać osoby po jednostronnej amputacji kończyny oraz takie, które maja jedną kończynę wyraźnie krótszą, np. wskutek wady wrodzonej. Do gry w polu potrzebni są zawodnicy bez nogi lub stopy. Bramkarzami zostają osoby bez ręki lub ramienia. Potrzebujemy co najmniej 10 osób. Jednocześnie na boisku występuje sześciu graczy z pola plus bramkarz.

Nabór jest prowadzony z myślą o zawodnikach, którzy mieli już do czynienia z amp futbolem. Ale nie tylko, bo zależy nam również na osobach, które spełniają kryteria i chcą przeżyć fajną przygodę. Do rozpoczęcia gry potrzebne są dobre chęci i zaangażowanie. Działamy w porozumieniu z AMP Futbol Polska i poznańskim Stowarzyszeniem Sportowo-Rehabilitacyjnym START. Mamy wiedzę i infrastrukturę potrzebną do uprawiania tej bardzo widowiskowej dyscypliny sportu.

W pierwszym etapie szkolenia chcemy postawić na różne formy zabawy i zająć ruchowych. Nad techniką, taktyką i motoryką będziemy pracowali z czasem w różnych formach gier – tłumaczy Dariusz Sylwestrzak, trener/koordynator amp futbolu w Warcie Poznań. – Na podstawie obserwacji zaplanujemy proces treningowy oraz wyznaczymy sobie cele, które będą dostosowane do potrzeb i możliwości zawodników. Zapewniam, że amp futbol jest osiągalny dla każdego. Odważ się i zgłoś do drużyny „Zielonych”.

Kontakt do trenera/koordynatora:
Dariusz Sylwestrzak
Telefon: +48 727 645 864; e-mail: dariusz.sylwestrzak@op.pl


Dowiedz się więcej na amp.wartapoznan.pl