fbpx
Jupitery na stadionie Warty Poznań przy Drodze Dębińskiej; fot. Adam Ciereszko

Warta Poznań z licencją na grę w Fortuna 1 Lidze

Warta Poznań dostała licencję na grę w Fortuna 1 Lidze w sezonie 2020/21 na stadionie przy Drodze Dębińskiej. Licencja została przyznana z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrywała w ostatnim czasie wnioski klubów, które mogą w przyszłym sezonie występować w I lidze. Zgodnie z procedurą, swój wniosek złożyła również Warta Poznań i wiemy już, że otrzymała zgodę na grę na zapleczu Ekstraklasy w następnym sezonie.

Jak poinformowała komisja licencyjna, “Zieloni” dostali licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. “Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania złożonej prognozy finansowej” – czytamy w uzasadnieniu, a komisja nałożyła taki nadzór na wszystkie kluby starające się o licencję. Ma to związek z “przedłużającym się stanem epidemii, (…) którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć”.

Z kolei nadzór infrastrukturalny dla Warty Poznań wiąże z koniecznością ukończenia budowy systemu podgrzewania murawy w “Ogródku”. Ta inwestycja jest w toku i powinna zostać sfinalizowana jeszcze w tym roku.

Przypomnijmy, że na początku czerwca PZPN przyznał Warcie Poznań licencję na grę w Ekstraklasie, na stadionie w Grodzisku Wlkp.