fbpx
Warta Poznań

Sparing Warty Poznań na zakończenie zgrupowania w Grodzisku Wlkp.

Trzeci zespół grupy drugiej III ligi, KKS 1925 Kalisz będzie w sobotę rywalem Warty Poznań w meczu kontrolnym, którym “Zieloni” zakończą obóz w Grodzisku Wlkp.

W pojedynku z kaliszanami swój pierwszy od niemal 10 miesięcy występ zaliczy Adrian Laskowski (na zdjęciu poniżej). Pomocnik Warty Poznań stracił cały 2018 rok z powodu kontuzji ścięgna Achillesa, przeszedł operację o dopiero w styczniu wznowił treningi. Na zimowe sparingi jeździł w roli kibica, a teraz będzie znów będzie miał okazję zagrać. Poprzednio wystąpił w barwach “Zielonych” 18 kwietnia 2018 roku, w meczu II ligi z Gwardią Koszalin. W sobotę ma dostać od trenerów szansę pokazania się przez 45 minut.

Adrian Laskowski (Warta Poznań)

Kolejny sparing ominie z kolei Radosława Jasińskiego, który najpierw nie grał z powodu drobnego urazu, a potem rozchorował się i opuścił zgrupowanie drużyny Petra Nemca.

Dla Warty Poznań będzie to już siódmy tegoroczny sparing. Na razie bilans gier kontrolnych to trzy wygrane i trzy porażki. – Po środowym zwycięstwie z Widzewem Łódź nastroje w drużynie są bardzo dobre. Cieszy nas dobra gra obronna zespołu i to, że wychodzi nam coraz więcej schematów gry ofensywnej – mówi drugi trener poznańskiej drużyny, Adam Szała.

KKS Kalisz ma za sobą trzy spotkania towarzyskie – po pokonaniu 4:0 Stali Brzeg przyszły porażki 0:4 z GKS Bełchatów i 0:1 z Elaną Toruń.

Początek meczu Warty Poznań z KKS 1925 Kalisz w sobotę, w południe na boisku ze sztuczną trawą w Grodzisku Wlkp.

Sparingi Warty Poznań – zima 2019
12 stycznia – Warta Gorzów (Grodzisk Wlkp.) 5:0 (3:0)
19 stycznia – Raków Częstochowa (Jarocin) 0:2 (0:2)
23 stycznia – Żalgiris Kowno (Lubin) 0:1 (0:1)
26 stycznia – Mieszko Gniezno (Poznań) 3:2 (1:1)
2 lutego – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.) 1:2 (1:2)
6 lutego – Widzew Łódź (Uniejów) 2:0 (0:0)
9 lutego – KKS 1925 Kalisz (Grodzisk Wlkp.)
16 lutego – Ślęza Wrocław (miejsce do ustalenia)
23 lutego – Błękitni Stargard (miejsce do ustalenia)