fbpx
Warta Poznań - Ślęza Wrocław. Łukasz Spławski

W sobotę ostatni sparing przed rundą wiosenną

O godz. 13 w Czerniejewie k. Gniezna rozpocznie się mecz kontrolny Warty Poznań z Błękitnymi Stargard. Dla obu ekip będzie to próba generalna przed rundą wiosenną.

Uwaga! Sparing został odwołany!

Pierwotnie sparing miał zostać rozegrany w Grodzisku Wlkp., ale po obfitych deszczach i zapowiadanym kilkustopniowym mrozie, okazało się, że boisko z naturalną nawierzchnią nie będzie nadawało się do gry. Przez ostatnie dni trwało więc poszukiwanie placu, na którym “Zieloni” mogliby się zmierzyć z 13. zespołem II ligi. Wybór padł na stadion w Czerniejewie, k. Gniezna. Sobotni mecz rozpocznie się o godz. 13.

Na tydzień przed pojedynkiem z Bytovią Bytów w Fortuna 1. Lidze sytuacja kadrowa Warty Poznań wygląda bardzo dobrze. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i powinni dostać szansę występu w sparingu z Błekitnymi. – W ostatnim czasie sporo pracowaliśmy nad taktyką i mamy nadzieję, że efekty będzie widać na boisku. W spotkaniu z Błękitnymi będziemy chcieli sprawdzić różne warianty gry, a skład może być już zblizony do tego, który wybiegnie na boisko w pierwszym meczu o punkty – mówi drugi trener Warty Poznań Adam Szała.

Zespół ze Stargardu prowadzi dobrze znany w Poznaniu i Wielkopolsce trener Adam Topolski. Błękitni również za tydzień wracają do walki o ligowe punkty. W ostatnim sparingu pokonali Mieszka Gniezno 2:1, a wcześniej ulegli Warcie Gorzów 0:1.

Sparingi Warty Poznań – zima 2019
12 stycznia – Warta Gorzów (Grodzisk Wlkp.) 5:0 (3:0)
19 stycznia – Raków Częstochowa (Jarocin) 0:2 (0:2)
23 stycznia – Żalgiris Kowno (Lubin) 0:1 (0:1)
26 stycznia – Mieszko Gniezno (Poznań) 3:2 (1:1)
2 lutego – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.) 1:2 (1:2)
6 lutego – Widzew Łódź (Uniejów) 2:0 (0:0)
9 lutego – KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0)
16 lutego – Ślęza Wrocław 4:1 (1:0)
23 lutego – Błękitni Stargard (Czerniejewo, godz. 13)