Warta Poznań podpisuje nowe umowy z Klubami Partnerskim
Ruszyła nowa edycja Projektu Klubów Partnerskich Warty Poznań, w ramach której Warta Poznań oraz mniejsze kluby z całej Wielkopolski zobowiązują...
Ruszyła nowa edycja Projektu Klubów Partnerskich Warty Poznań, w ramach której Warta Poznań oraz mniejsze kluby z całej Wielkopolski zobowiązują się do współpracy obejmującej wymianę zawodników, staże trenerskie oraz transfer wiedzy i doświadczeń. Celem programu jest wyławianie i rozwijanie największych piłkarskich talentów, wspieranie rozwoju mniejszych klubów piłkarskich w naszym regionie oraz zwiększenie efektywności szkolenia.
Projekt Klubów Partnerskich rozwijany jest przez Wartę Poznań już od wielu lat. Polega na nawiązywaniu współpracy Warty z klubami piłkarskimi z województw wielkopolskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego. Jego celem jest wymiana piłkarzy i wiedzy między uczestnikami programu, rozwijanie efektywności szkolenia oraz promowanie piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. W ramach współpracy partnerzy Warty mogą zgłaszać swoich najbardziej perspektywicznych zawodników, umożliwiając im dalszy rozwój i kontynuowanie szkolenia w Akademii Warty Poznań, skąd dla wielu otwiera się droga do pierwszej drużyny i występów na poziomie centralnym.
Dla młodych piłkarzy rozpoczynających przygodę z piłką na poziomie lokalnym to szansa na kontynuowanie kariery w większym klubie. W zamian za to od sezonu 2024/25 kluby partnerskie otrzymują nie tylko ekwiwalent szkoleniowy, ale także premie zależne od sukcesów konkretnego zawodnika oraz cenną wiedzę potrzebną do sportowego i organizacyjnego rozwoju klubu. Dla klubów partnerskich prowadzone są szkolenia z zakresu sprzedaży i marketingu, rozwoju psychologicznego zawodników, organizacji procesu szkolenia itp. Organizowane są również szkolenia i staże trenerskie dla trenerów z klubów partnerskich.
Partnerstwo naprawdę jest kluczowym słowem w tym projekcie. Chcemy budować go tak, aby obydwie strony mogły czuć do siebie zaufanie i czerpać ze współpracy konkretne korzyści. Dla Warty Poznań to przede wszystkim forma skautingu – dzięki współpracy z mniejszymi klubami możemy wyłapywać piłkarskie talenty i kierować ich dalszym rozwojem, który w mniejszych klubach często jest ograniczony Z kolei dla naszych partnerów to szansa na otrzymanie uczciwego ekwiwalentu za początkowy rozwój zawodnika oraz dostęp do wiedzy organizacyjnej i szkoleniowej zdobytej przez Wartę w czasie wielu lat funkcjonowania na poziomie centralnym i rozwoju Akademii – mówi Piotr Mydlikowski, koordynator projektu ze strony Warty Poznań
Oprócz wymiany wiedzy i zawodników współpraca między klubami może przybierać też inne formy. To m.in. organizacja wspólnych imprez sportowych i działań prospołecznych, pomoc przy pozyskiwaniu nowych zawodników, pomoc przy pozyskiwaniu sponsorów, wspólny udział w projekcie Bio Age, zaproszenia na mecze Warty Poznań, zapraszanie dzieci z klubów partnerskich do eskorty na meczach ligowych Warty czy wspólne działania ekologiczne.
Obecnie w Projekcie jest blisko 20 klubów. Równocześnie prowadzimy rozmowy z nowymi partnerami, które w najbliższej przyszłości mogą dołączyć do inicjatywy Klubów Partnerskich – uzupełnia Piotr Mydlikowski.