fbpx
Warta Poznań - sparing z Chrobrym Głogów w Grodzisku Wlkp.

W środę sparing Warty Poznań z Widzewem Łódź

Piłkarzy Warty, trenujących na obozie w Grodzisku Wlkp., czeka w środę przerywnik. Będzie to drugi podczas zgrupowania, a już szósty tej zimy, mecz kontrolny – pojedynek z Widzewem Łódź w Uniejowie.

W tym roku jeszcze nie graliśmy na naturalnej trawie. W Uniejowie wreszcie będziemy mieli okazję – mówi Adam Szała, drugi trener “Zielonych”. Obiekt w Uniejowie ma system podgrzewania murawy wodami termalnymi, dlatego boisko jest zielone i gotowe do gry, nawet wtedy, gdy wokół leży śnieg. Zresztą oba zespoły korzystały już z tej atrakcji niemal równo rok temu – wówczas w sparingu Widzew wygrał z Wartą 1:0.

Zależy nam na tym, żeby tym razem odnieść zwycięstwo. Wiadomo, to jest tylko sparing, ale jesteśmy głodni zwycięstw. Po nich lepiej się pracuje – mówi asystent Petera Nemca. Choć od razu dodaje, że w środę istotne będą też inne kwestie. Przede wszystkim szkoleniowcy będą mieli okazję przyjrzeć się w meczu dwójce testowanych stoperów – Ondrejowi Venclowi i Martinowi Baranowi. Czech i Słowak są stoperami i walczą o jedno miejsce w kadrze, zwolnione przez Wojciecha Onsorge. – Obaj dostaną szansę gry w większym wymiarze czasowym – zapowiada Adam Szała.

W zespole Warty Poznań nikt nie pauzuje z powodu kontuzji. W pełni sił jest już Hubert Sobol, który powinien wybiec w środę na boisko. Pod znakiem zapytania stoją występy Adriana Laskowskiego (jest po długiej przerwie w grze) oraz Radosława Jasińskiego i Grzegorza Szymusika, którzy mieli ostatnio drobne urazy.

Początek meczu Warty Poznań z wiceliderem II ligi – o godz. 12.

Sparingi Warty Poznań – zima 2019
12 stycznia – Warta Gorzów (Grodzisk Wlkp.) 5:0 (3:0)
19 stycznia – Raków Częstochowa (Jarocin) 0:2 (0:2)
23 stycznia – Żalgiris Kowno (Lubin) 0:1 (0:1)
26 stycznia – Mieszko Gniezno (Poznań) 3:2 (1:1)
2 lutego – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.) 1:2 (1:2)
6 lutego – Widzew Łódź (Uniejów)
9 lutego – KKS 1925 Kalisz (Grodzisk Wlkp.)
16 lutego – Ślęza Wrocław (miejsce do ustalenia)
23 lutego – Błękitni Stargard (miejsce do ustalenia)