fbpx
Warta Poznań - KKS Kalisz. Serhij Napołow

W sobotę przedostatni zimowy sparing Warty Poznań

O godz. 13 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku Wlkp. rozpocznie się mecz kontrolny Warty Poznań ze Ślęzą Wrocław. Dla „Zielonych” to już ósmy, a zarazem przedostatni występ w bieżącym okresie przygotowawczym.

„W sobotę przeciwnikiem Ślęzy będzie uznana marka w polskim futbolu, bo taką jest niewątpliwie poznańska Warta, która czternastokrotnie stawał na podium (w tym dwa razy na najwyższym) rozgrywek o Mistrzostwo Polski” – zapowiada sparing z „Zielonymi” oficjalna strona III-ligowego klubu z Wrocławia. Zespół Ślęzy zaplanował na ten weekend dwa sparingi – dzień przed pojedynkiem w Grodzisku, w piątkowy wieczór, zmierzy się w Lubinie z Falubazem Zielona Góra.

To nasz przedostatni sparing przed rundą wiosenną, więc już powoli pora na to, żeby zaczął się krystalizować pierwszy skład – mówi trener Warty Poznań Petr Nemec. Czeski szkoleniowiec będzie miał w sobotę do dyspozycji 20 zawodników z pola. Są w tym gronie Radosław Jasiński i Adrian Laskowski, którzy przed tygodniem nie grali w meczu z Mieszkiem Gniezno, gdyż się rozchorowali.

Poznański zespół powalczy o to, żeby wygrać trzeci sparing z rzędu i znów nie stracić gola. Początek spotkania o godz. 13.

Sparingi Warty Poznań – zima 2019
12 stycznia – Warta Gorzów (Grodzisk Wlkp.) 5:0 (3:0)
19 stycznia – Raków Częstochowa (Jarocin) 0:2 (0:2)
23 stycznia – Żalgiris Kowno (Lubin) 0:1 (0:1)
26 stycznia – Mieszko Gniezno (Poznań) 3:2 (1:1)
2 lutego – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.) 1:2 (1:2)
6 lutego – Widzew Łódź (Uniejów) 2:0 (0:0)
9 lutego – KKS 1925 Kalisz 2:0 (0:0)
16 lutego – Ślęza Wrocław 4:1 (1:0)
23 lutego – Błękitni Stargard (miejsce do ustalenia)